0
« بازگشت به لیست مقالات | چهارشنبه 14 تير 1396 در ساعت 12 : 21 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

نحوه اندازه گیری لودسل ها:اساسی ترین جزء تشکیل دهنده لودسل ها برد مقاومتی یا strain gage است که این برد متشکل از 4 عدد مقاومت متغیر می باشد که بصورت پل و تستون قرار گرفته اند. چنانچه بر اثر نیروی وارده تغییر طولی در مقاومت ها شکل گیرد تعادل ولتاژی آنها به هم خورده و بنا بر مقدار نیروی وارده ولتاژ بسیار ضعیفی در دو سر آن پل ایجاد می گردد که این ولتاژ به نوعی تفسیری از نیروی مکانیکی در دنیای الکترونیک می باشد. این ولتاژ ضعیف با یک وسیله الکترونیکی به نام transmitter به سیگنال های استاندارد صنعتی تبدیل می گردد و همچنین برای آنکه مقدار نیروی وارده نیز مشخص گردد این سیگنال توسط یک نمایشگر به زبان ارقام و اعداد تبدیل خواهد شد.

 

لودسل تک نقطه ای:این لودسل در جایی که نیاز به سنجش نیرو در یک نقطه داریم کاربرد دارد از این لودسل به صورت تکی استفاده می شود.

 

لودسل خمشی:این لودسل برای اندازه گیری نیرو در جایی استفاده می شوند که بار به صورت گسترده اعمال می شود. در این نوع لودسل ها از چند لودسل خمشی به صورت همزمان استفاده می گردد. معمولا این لودسل ها به دلیل پیچیده تر بودن نسبت به لودسل های  single point گرانتر هستند.

 

لودسل آکاردئونی: لودسل های آکاردئونی با تفاوت زیاد از لحاظ شکل ظاهری با 2 نوع لودسل تک نقطه ای و خمشی، برای همان کاربرد نیروهای فشاری به کار می روند، با این تفاوت که این لودسل ها را بیشتر در جایی بکار می برند که نیرو به صورت فشاری اما با نویز زیاد اعمال شده باشد.

 

لودسل s شکل: این لودسل شباهت به حرف انگلیسی s دارد که از پرکاربردترین لودسل ها هستند زیرا همزمان وزن را بصورت فشاری و کششی می سنجند، اما به دلیل ساختار مکانیکی خاص اش برای سنجش وزن های زیاد، تولید و استفاده نمی شود.

معرفی به دوستان :

ارسال نظر برای اعضا

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
نمایش همه
علاقه مندی ها ()