0
« بازگشت به لیست مقالات | چهارشنبه 7 تير 1396 در ساعت 15 : 42 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

هیچ لودسل دیجیتال واقعی در صنعت باسکول کامیون کش(جاده ای) وجود ندارد، تمام لودسل هایی که به عنوان “دیجیتال” فروخته میشوند همان لودسل های کششی آنالوگی هستند که از قطعات الکترونیک، علائم آنالوگ را داخل لودسل به خروجیهای دیجیتالی تبدیل می کنند در آنها تعبیه شده است، لذا چه مزایا و منافعی از قراردادن قطعات الکترونیکی در داخل لودسل برای ایجاد علائم خروجی دیجیتال وجود دارد؟

اتکاء پذیری لودسل های دیجیتال در مقایسه با لودسل های آنالوگ
یک لودسل دیجیتال میتواند ده برابر یک لودسل آنالوگ معمولی قطعات و اتصالات جوشی داشته باشد. رابطه خرابی و تعداد قطعات و اتصالات جوشی در صنایع الکترونیک امری است که برای همگان شناخته شده است.
قطعات و اتصالات جوشی می تواند عامل اصلی خرابی در محیط پرلرزش و پرتکان یک باسکول کامیون کش باشد . بعضی از تولید کنندگان لودسل های “دیجیتال” از اتصالات پیچی برای وصل کردن کابل لودسل استفاده می کنند. این اتصالات یکی از عوامل اصلی خرابی باسکول کامیون کش در شرایط کاربری بسیار دشوار و سخت است.
بهترین راه حل، داشتن کابل ممتد و ضد آبی است که نقطه اتصال آن در داخل لودسل باشد، ورودی کابل و بدنه لودسل باید ترجیحا با جوشکاری کاملا درزگیری شوند. این روش لودسل را در مقابل نفوذ رطوبت که عامل اصلی خرابی و از بین رفتن آن است محافظت میکند .

دقت لودسلهای آنالوگ معمولی در مقایسه با لودسلهای دیجیتال
برخی از سازندگان ادعا می کنند که لودسلهای دیجیتال آن ها از لودسلهای آنالوگ دقیق تر است.
لودسل های دیجیتال برای دریافت تاییدیه دقت، تحت همان مراحل آزمون دقتی قرار میگیرند که برای لودسل های آنالوگ معمولی متداول است و نیز همان تاییدیه دقت را دریافت می کنند (NTEP Class IIIL.10.000) اضافه کردن قطعات الکترونیک در داخل لودسل دقت آن را بالا نمی برد .

جایگزین لودسل های دیجیتال
تنها مزیت لودسل های دیجیتال این است که عیب یابی و برقراری ارتباط با هر یک از آنها امکان پذیر است اما همین امکان با استفاده از لودسل های آنالوگ و جعبه تقسیم های آنالوگ و جعبه تقسیم های دیجیتال برآورده می شود .
جعبه تقسیم های دیجیتال توسط تعدادی از سازندگان باسکول بعنوان راه حل بهتر، در مقابل لودسل های دیجیتال اختصاصی ارائه می شود. این جعبه تقسیم های دیجیتال به صورتی طراحی شده اند که بتوانند با تمام لودسل های آنالوگ موجود در بازار بدون توجه به سازنده آنها کار کنند این روش هر دو مزیت، یعنی استفاده از لودسل های آنالوگ موجود در بازار که اتکاء پذیری آن ها به اثبات رسیده و نیز امکان ارتباط با هریک از لودسلها جهت عیب یابی را   به همراه دارد .

استانداردها
هیچ پروتکل استانداردی در صنعت لودسل دیجیتال وجود ندارد یعنی هر تولید کننده لودسل دیجیتال، زبان خاصی برای لودسل خود دارد که قابل تعویض با لودسل تولید کننده دیگر نیست. قطعات یدکی این لودسلها فقط از نماینده رسمی یا سازنده آن قابل تهیه است، به خاطر محدودیت خدمات رسانی که برای دارنده باسکولهای کامیون کش ایجاد می کند مشکل آفرین است.
مشهورترین لودسل های آنالوگ، قابل تعویض با یکدیگر هستند و می توان آنها را از کلیه تولید کنندگان باسکول تهیه کرد، بنابراین می توان خدمات تعمیرات و نگهداری

باسکول را از هر تولید کننده قابل اطمینانی دریافت کرد .

معرفی به دوستان :

ارسال نظر برای اعضا

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
نمایش همه
علاقه مندی ها ()