0
« بازگشت به لیست اخبار | ﺳﻪشنبه 9 خرداد 1396 در ساعت 9 : 7 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

لنوو بزرگ‌ترین سازنده کامپیوترهای شخصی، روز پنج‌شنبه اعلام کرد که توانسته است در سال مالی منتهی به مارس ۲۰۱۷، به سود دهی برسد.  نرخ کاهش فروش پی‌سی کاهش داشته است. میزان سود لنوو در سال مالی منتهی به مارس ۲۰۱۷، ۵۳۵ میلیون دلار بود که بهبود زیادی نسبت به ضرر ۱۲۸ میلیون دلاری سال قبل از آن نشان می‌دهد. این سود اما از سود ۵۶۹ میلیون دلاری پیش‌بینی شده توسط تحلیلگران تامسون رویترز کمتر است. درآمد لنوو با ۴ درصد کاهش، به ۴۳ میلیارد دلار رسید.

این نتایج زمانی اعلام می‌شود که لنوو در حال گذر از دریای متلاطم کامپیوترهای شخصی است که پس از گسترش استفاده از گوشی هوشمند و تبلت، کاهش زیادی داشته است. بر اساس گزارش گارتنر، بازار پی‌سی برای دهمین سال پیاپی کاهش داشته است و در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۷، میزان فروش پی‌سی برای اولین بار پس از سال ۲۰۱۷،‌ به زیر ۶۳ میلیون واحد رسید.

متوسط کاهش فروش پی‌سی در سال گذشته، ۳ درصد بود؛ اما کاهش فروش لنوو تنها یک درصد بوده است. لنوو توانست سهم بازار خود را ۰.۴ درصد افزایش بدهد و به ۲۱.۴ درصد برساند. درآمد بخش پی‌سی و محصولات هوشمند که ۷۰ درصد درآمد این غول چینی را تشکیل می‌دهد، نزدیک به 2 درصد کاهش داشت.

 

 

لنوو کاهش فروش را ناشی از چرخش به سمت گوشی‌ هوشمند و مراکز داده می‌داند؛ اما نباید نقش عواملی محیطی بازار چین و محدودیت عرضه قطعات را نادیده گرفت.  به گفته یانگ یوان‌کینگ، مدیرعامل لنوو :

بر خلاف اوضاع بازار که در کوتاه‌مدت چالش‌برانگیز خواهد بود،‌ گروه ما توانست تمرکز بیشتری بر مشتریان داشته باشد و محصولات جذابی در همه گروه‌ها به بازار عرضه کند.

یوان‌کینگ می‌گوید بخش پی‌سی به رشد عالی خود ادامه می‌دهد، بخش گوشی‌ هوشمند راه درستی در پیش دارد و لنوو تلاش‌های خود را در بخش مراکز داده افزایش داده است.

 

معرفی به دوستان :

ارسال نظر برای اعضا

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
نمایش همه
علاقه مندی ها ()